Недела на Светите Праотци – Архиерејска Литургија во Довлеџик

На 24.12.2017 год., во Неделата на Светите Праотци, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Св. Архангел Михаил, во Довлеџик, Битола.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.