Опела

Опело за покој на душата на Академик Цветан Грозданов

На 01 април, 2018 г., во соборниот храм Света Софија во Охрид, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на Митрополитите Преспанско – пелагониски г. Петар и Повардарски г. Агатангел отслужи опело…