Божествена литургија во храмот „Константин и Елена“

На 03.06.2013 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Г. Петар, благоволи да отслужи празнична Божествена Литургија во храмот “Константин и Елена“ во Битола, во присуство на голем број верници од нашиот град.

[nggallery id=40]