Архиерејска Вечерна богослужба во Јанковец

На 07.05 2017 година, во Неделата на Раслабениот, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Воскресна Вечерна богослужба во новопосветениот храм на Свети Игнатиј Богоносец во манастирот Успение на Пресвета Богородица, с. Јанковец, Ресен.

IMG_5529 IMG_5535 IMG_5582 IMG_5664

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА