Шеста Недела по Педесетница

На 31.07.2016 г, на Шестата Недела по Педесетница, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Свети Кирил и Методиј, Прилеп. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1310916 P1310926 P1310931

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА