Покана за промоцијата на книгата „Свештеници маченици“ од м-р Билјана Петковска

Ни претставува особена чест да Ве поканиме на промоцијата на книгата

СВЕШТЕНИЦИ МАЧЕНИЦИ

Репресијата над Македонското домородно свештенство по Втората светска војна

од м-р Билјана Петковска

 

Промотори:

Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар

Проф. д-р Александар Трајановски

Промоцијата ќе се одржи во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“, (спроти МАНУ), на 13 октомври, 2016 година (четврток), во 12 часот.

Ве покануваат:

Митрополит Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски г. Петар

М-р Билјана Петковска