Архиерејска Литургија во црквата Свети Константин и Елена во Битола

На 28.02.2016 г., во Неделата на блудниот син, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, отслужи Божествена Литургија во храмот Св. Константин и Елена во Битола.

Пред Литургијата, Владиката ги ракопроизведе во чтецови студентите на Теолошкиот Факултет, Петар Петковски и Игор Велјановски.

[nggallery id=108]