Архиерејска Литургија во Свети Константин и Елена – Битола

На 10.01.2016 г, во Неделата по Рождеството Христово, митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, отслужи Божествена Литургија во црквата Свети Константин и Елена во Битола.

„Радост моја! Положи ја надежта своја во Бога и проси ја Неговата помош, и знај да им проштеваш на ближните – и ќе ти се даде се, што ќе побараш“

Свети Серафим Саровски

[nggallery id=100]