Свети Василиј Велики – Архиерејска Вечерна Богослужба

На 13.01.2018 г., во предвечерието на празникот Обрезание на Господ Исус ХристосСвети Василиј Велики, архиепископ Кесариски; (Стара Нова Година), Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи празнична Вечерна Богослужба во храмот Пресвета Богородица, Битола.