Вечерна богослужба во манастирот Свети Јован Крстител – Слепче

На 29.04.2017 г., на Втората Недела по Пасха, во манастирот Св. Јован Крстител Слепче, Епископот Херклејси г. Климент, во сослужение на протоереј-ставрофор Никола Грамбозов, Игумен Серафим, протоереј Димитар Михајловски, Протоереј Кирил Трајковски, ереј Тони Смутковски, Протоѓакон Драган Ѓорѓиовски, Ѓакон Ѓорѓи Делев отслужи Вечерна богослужба.

После Вечерната, заедно со Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Петар, ја отслужија и последната Панихида за светиот свештеномаченик Кипријан. 

По неговите молитви, Бог и нас да не помилува и спаси, како благ и човекољубив.

IMG_4439 IMG_4481 IMG_4501 IMG_4520 IMG_4551

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА