Трет ден Велигден – Архиерејска Литургија во Ресен

На 18.04.2017 г., на Третиот ден од Светлата Недела, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Св. Георгиј во Ресен. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

17974509_1516901621655553_896378377_n