Архиерејска Литургија во црквата Света Недела – Битола

На 15.01.2017 г., во Триесеттата Недела по Педесетница, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургтија во црквата Света Недела, во Битола

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1370441

P1370450 P1370499

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА