Архиерејска Литургија во Света Недела

На 20.07.2017 г., празнувајќи го споменот на светата великомаченичка Киријакија (Недела), Митрополитот Преспанско-Пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Св. Недела во Битола. 

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_1892 IMG_2198 IMG_2207 IMG_2208 IMG_2228

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА