Архиерејска Литургија во Довлеџик

На 10.09.2017 г., во Четиринаесеттата Недела по Педесетница, кога го празнувавме споменот на Преподобен Мојсеј МуринПреподобен Сава Псковски и КрипецкиСобор на сите Печерски богоугодници; Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во манастирот посветен на Светите Архангели, во Довлеџик. 

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_5188 IMG_5193 IMG_5198 IMG_5261

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА