Најава: Сеноќно бдение во манастирот Успение на Пресвета Богородица во Јанковец

На ден 31.12.2016 година (Сабота), 29-та Недела по Педесетница, Св.мач Бонифициј, спроти Новата Година, во манастирот Успение на Пресвета Богородица ќе се богослужи Сеноќно Бдение и Света Архиерејска Литургија, со почеток во 22,30 часот.

На бдението ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенството, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар.

 

Известува: отец Михаил Матвеев