Архиерејска Вечерна Богослужба во Крстоар

На 26.09.2016 год, на празникот на Воздигнувањето на Крстот Господов, во Манастирот Св. Христифор во с. Крстоар се отслужи Вечерна богослужба со петтолебие на која началствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот г.Петар во сослужение на протоереј Стеван Здравески и парохискиот свештеник Горан Петковски и протоѓаконот Горан Кутлешовски.

sdc16035 sdc16040 sdc16043

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА