Архиерејска Литургија во село Ореовец – Втор ден Духовден

На 20.06.2016 г., на Втор ден Духовден, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот посветен на Св. Димитриј, село Ореовец – Прилеп. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1300279 P1300295 P1300297

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА