Архиерејска Заупокоена Литургија во Прилеп

Саботата, на 21.02.2015 г, митрополитот Преспанско-Пелагониски г. Петар, во сослужение со митрополитот Кумановско-Осоговски г. Јосиф, отслужи Заупокоена Литургија во храмот „Свето Благовештение“ во Прилеп.

prilep

prilep1

P1130419

P1130440

P1130465

P1130467