Богослужби по повод Воведение на Пресвета Богородица-Пречиста

Негвото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско Пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар,  0тслужи богослужби во црквите: Воведение на Пресвета Богородица-Пречиста вечерна Богослужба храм Пресвета Богородица Битола 03.12.2014 и Воведение на Пресвета Богородица Празнична Божествена Литургија храм Свето Благовештение Прилеп 04.12.2014

[nggallery id=65]