Осветување на црквата посветена на Светиот Цар Константин и Светата Царица Елена во Прилеп

На 02.06.2013 г. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиско-новозеландски Г. Петар, Благоволи да ја освети црквата посветена на Светиот Цар Константин и Светата Царица Елена во Прилеп. Сега, Прилеп е закитен со уште една прекрасна црква, духовно прибежиште на верните чеда.

[nggallery id=39]