Промоција

pokana

ПОКАНА – 35 години Архиерејско служење во МПЦ-ОА на Митрополитот г. Петар

Македонска Православна Црква, Охридска Архиепископија,Преспанско-пелагониска Православна Епархија има чест да Ве покани на свечената прослава по повод 35 години Архиерејско служење во МПЦ-ОА, на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г. ПЕТАР.

p1330956

Промовирана книгата „Свештеници маченици“ од м-р Билјана Петковска

На 13- ти октомври 2016 година, во храмот Рождество на Пресвета Богородица, во Скопје, се одржа промоцијата на книгата „СВЕШТЕНИЦИ МАЧЕНИЦИ“ од м-р Билјана Петковска, секретар на Православниот богословски факултет во Скопје.