Кери-Хиројуки Тагава

iereysan

Јереј-сан. Исповед на еден Самурај (цел филм со македонски превод)

Такуро Накамура, во крштението отец Николај (Кери-Хиројуки Тагава) – свештеник на Јапонската Православна Црква, во минатото професионален каратист, а сега – роден брат на главата на еден од влијателните јакуѕи кланови.

iereysan1

“Јереј-сан. Исповед на еден самурај“ – Киноагентство

  Во руските кина деновиве се одржува премиера на еден нов филм – драма од режисерот Егор Барано, „Јереј Сан. Исповед на еден самурај“ («Иерей Сан. Исповедь самурая»). Тоа е трогателна приказна за…

takeshi-600x400

Познатиот актер Кери- Хиројуки Тагава прими Православие: Не сум војник, туку воин! (Видео и целосно интервју)

Актерот Кери-Хиројуки Тагава, кој ја одигра главната улога во филмот „Иерей-сан: исповедь самуирая“ („Јереј-сан: исповед на еден самурај“) прими крштение во Руската Православна Црква. Таинството го изврши митрополитот Волоколамски Иларион. Новокрстениот го доби…