Литургија на Претходноосветени Дарови во соборниот храм Св. Димитриј

На 23.02.2018 г., во Петокот од Првата недела од Великиот пост, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Преждеосвештена Литургија на Св. Григориј Двоеслов во Соборниот храм Св. Димитриј во Битола. 

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.