Втор ден Велигден – Архиерејска Литургија во Прилеп

На 17.04.2017 г., на Вториот ден од Светлата седмица, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Свето Благовештение во Прилеп. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

18052883_1516901151655600_2065551584_n

18051876_1516901771655538_1699133412_n