Архиерејска Литургија во Брусник

На 25.05.2017 г., на празникот на Вознесението Христово, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Св. Вознесение (Св. Спас) во Брусник, Битола. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1420769 P1420776 P1420796 P1420812

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА