Вознесение Господово – Битола

На 09.06.2016 г., на празникот на Вознесението Господово, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во црквата Свети Спас – Брусник, Битола.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

P1290945 P1290948

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА