Трет ден Велигден – Архиерејска Литургија во Ресен

На 03.05.2016 г., на Трет ден Велигден, Митрополитот Преспанско-Пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот Свети Георгиј Победоносец, во Ресен. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос Воскресна!

P1290079 P1290082 P1290109 ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА