Литургија на Претходно-осветени дарови

На 18.03.2015 г, во Петокот од првата недела од Великиот Пост, митрополиот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Литургија на Претходно-осветени дарови во соборниот храм Св. Димитриј во Битола.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1260741 P1260754

Премини кон Фотогалерија