31 Недела по Педесетница – Архиерејска Литургија во Битола

На 03.01.2015 г, на 31-та Недела по Педесетница, Неделата пред Рождеството Христово, во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ Битола, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1240135 P1240137 P1240140 P1240143 P1240146 P1240148 P1240150 P1240154 P1240158 P1240163 P1240165 P1240173