Архиерејска Литургија во Свети Кирил и Методиј – Прилеп

На 01.01.2015 год, во 22 Недела по Педесетница, Митрополитот Преспанско-Пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во храмот „Свети Кирил и Методиј“ во Прилеп.

Не им верувај на солзите, кои течат, пред совршено да си се очистил од сите гревови.

Преп. Макариј Оптински

image-b17595501fd6e1c4103d73341eff701290f77f52bc1b8238ba2f952b9576e95f-V 12065854_10203649205029040_960255304120541345_n