Пренос на моштите на Свети Николај во Бари

На ден 22 мај 2014 Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски Г. Петар, благоволи да отслужи Празнична Божествена Литургија во манастирската црква „Свети Никола“ во селото Манастир – Мариово.

Беседа по повод Пренос на моштите на Свети Николај во Бари

[nggallery id=53]