Балаклија

Негово Високопреосвештенство Митрополит Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски г.Петар благоволи да Богослужи Божествена Литургија и да проповеда:

На 10.05.2013 г. Светол петок; Источен петок – Балаклија; Воскресна Божествена литургија во манастирот „Св.Архангел Михаил“-Варош;

На 10.05.2013 г. Да го ракоположи ероѓаконот Јов во чин еромонах во манастирот „Св. Архангел Михаил” – Варош;

На 12.05.2013 г. Н. 2 – Томина; Воскресна Божествена литургија во манастирот „Св. Илија“- с. Дрен;

[nggallery id=38]