Вистина

Излезе новиот број на Епархиското списание „Вистина“

На 01.05.2016 г., излезе новиот Велигденски број на  Епархиското списание „Вистина“ бр. 89. Со благослов на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, во целост списанието можете да го преземете на следниот линк: