Акомпласт

Photo-9-22-17,-10-51-37-AM-(1)

Осветување на просториите на „Акомпласт“ – Прилеп

На 21.09.2017 г., Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, заедно со архиерејскиот намесник, протоереј-ставрофор Благоја Станкоски и игуменот Спиридон Поповски, изврши осветување на просториите на германската компанија „Акомпласт“ – Прилеп.