Трет ден Велигден – Света Архиерејска Литургија во митрополитскиот храм „Свети Великомаченик Георгиј“ во Битола

На 21.04.2020 г., на Третиот ден од Светлата седмица, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, во сослужение на протоерејот-ставрофор Никола Грамбозов и протоѓаконот Драган  Ѓорѓиевски, отслужи Света Божествена Литургија во митрополитскиот храм „Свети Великомаченик Георгиј“, во Битола.