Покана

Почитувани верници, со радост Ве покануваме на големото преосветување на храмот „Вознесение Христово – Свети Спас“ во село Добрушево на 3 и 4 мај 2019 година.

 На чинот ќе началствува Неговото Блаженство Митрополитот Скопски и Архиепископ Охридски и Македонски и на Јустинијана Прима г.г. Стефан, Митрополитот Преспанско-пелагониски  и Администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, во сослужение на архиереи на МПЦ-ОА.

 Вечерната Богослужба со донесувањето на Свети Мошти ќе започне на  3-ти мај ПЕТОК  од 16 часот, а утрената богослужба со Чинот на осветување на храмот и Архиерејската Божествена Литургија ќе започнат на 4-ти мај САБОТА  од 07 и 30 часот.

Ве покануваат членовите на  Црковниот одбор!