Литургија на Претходноосветени Дарови

На 01.03. 2017 г. Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Литургија на Претходноосветените Дарови во соборниот храм Св. Димитриј во Битола. 

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1380881 P1380888 P1380894 P1380929

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА