Рускиот Амасадор во посета на Преспанско-Пелагониската Митрополија

Денеска, на 18.06.2015 година, неговата екселенција, Рускиот Амбасадор во Македонија, Олег Николаевич Шчербак беше во посета на Преспанско-Пелагониската Митропиолија каде што оствари средба со надлежниот Митрополит г. Петар.

На средбата присуствуваа и советникот и заменик шеф на мисијата на Руската амбасада во Скопје, Константин Берсенев, и секретарот на Преспанско-Пелагониската епархија, протоереј-ставрофор Никола Грамбозов.

P1180729 P1180731