Архиерејска Божествена Литургија во манастирот Свети Атанасиј – Смолево

На 15.05.2018 г., кога го празнувавме преносот на моштите на Светиот Атанасиј Велики, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во манастирот Свети Атанасиј, во Смолево.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

(Аудио) «Празнична аудио проповед на Митрополитот Петар»