Недела на слепородениот

На 21.05.2017 г., во Шестата Недела по Пасха, посветена на исцелувањето на слепородениот, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар отслужи Божествена Литургија во соборниот храм Свети Димитриј во Битола. 

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

P1420294 P1420297 P1420303

ПРЕМИНИ КОН ГАЛЕРИЈА